Magazyn Wiatr - portal żeglarzy i pasjonatów sportów wodnych

Eljacht Cup i Puchar Prezydenta Gdańska

• Krzysztof Olejnik, Wiatr
  • piątek, 19 sierpnia 2011

Na starcie regat Eljacht Cup i Pucharu Prezydenta Gdańska stanęło ponad dwadzieścia ekip, w tym jednostka sponsora głównego – firmy Eljacht. Uczestnicy walczyli o 17 nagród, m.in. o sprzęt firmy Raymarine, Bepmarine, Hella Marine. Zawody odbyły się w zmienionym terminie z uwagi na zamknięcie portu w Bałtijsku. Zmianie musiała ulec także trasa, której przebieg komisja regat wyznaczyła na wodach Zatoki Gdańskiej.

Sportowych wrażeń nie zepsuła kapryśna pogoda. Przeważał wiatr zmienny, a czasem zupełnie zanikający. Jedną z siedemnastu nagród był chartplotter A60 z odbiornikiem GPS renomowanej firmy Raymarine.

W regatach Eljacht Cup 2011 w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła załoga jachtu „Argea” z kapitanem Ewą Gierulską. Drugie miejsce zajęła załoga „Słoni” z kapitanem Zbigniewem Rembiewskim. Miejsce trzecie przypadło załodze jachtu „Pallas” z kapitanem Tomaszem Konnakiem. Miejsce czwarte zajęła załoga jachtu „Agata 8”, który prowadził kapitan Hubert Cieślak.

W Pucharze Prezydenta Gdańska zwyciężyła załoga jachtu „Duży Ptak” z kapitanem Krzysztofem Paulem. Miejsce drugie przypadło załodze jachtu „Agata 8”, którym dowodził kapitan Krzysztof Cieślak. Miejsce trzecie zajęła załoga „Argea”, z kapitanem Ewą Gierulską. Miejsce czwarte przypadło rosyjskiej załodze „Błagodarnost”, którą kierował kapitan Sergey Pavlenko. W regatach startował także jacht firmy Eljacht – sponsora tytularnego regat. W swojej grupie „D” jachtów dłuższych niż 7,5 m zajął pierwsze miejsce.

– Chcielibyśmy serdecznie pogratulować zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim załogom, które zdecydowały się wystartować. Możliwość wspólnego udziału w zawodach była dla nas czystą przyjemnością – powiedział Tomasz Jankowski z firmy Eljacht, sponsor regat Eljacht Cup 2011.

Więcej informacji o wynikach połączonych regat Eljacht Cup 2011 i Pucharu Prezydenta Gdańska: