Magazyn Wiatr - portal żeglarzy i pasjonatów sportów wodnych

Finał sezonu klasy Delphia 24 w Powidzu. Puchar hotelu Moran dla Oskroby. Puchar Polski dla Kowalewskiego

• Stowarzyszenie Regatowe Delphia 24 / fot. Bartosz Modelski i Stowarzyszenie D24
  • poniedziałek, 25 września 2017

Mistrzostwa Ziem Zachodnich klasy Delphia 24 OD rozegrano w Ostrowie nad Jeziorem Powidzkim 22 i 23 września. Puchar hotelu Moran wywalczył Paweł Oskroba. Najlepszym sternikiem sezonu i zdobywcą Pucharu Polski został Piotr Kowalewski. Natomiast w rankingu jachtów zwyciężył Marcin Pietrzak. Na wodach Jeziora Powidzkiego rywalizowało osiem załóg.

Pietrzak

W Powidzu najlepszy okazał się Paweł Oskroba na jachcie „Odszkodowania” (załoga: Remigiusz Horodyski, Krzysztof Łodyga, Bartosz Szydłowski). Drugi był Piotr Kowalewski z Marine Works Selden (team: Alan Dąbrowski, Jerzy Domański, Rafał Trzciński). Trzecie miejsce dla Marcina Pietrzaka z Auto Podlasie (załoga: Michał Buszmicz, Marcin Dembowski, Paweł Tokarczyk).

– Rywalizacja o Puchar Polski była w tym sezonie chyba najbardziej emocjonująca ze wszystkich dwunastu dotychczas rozegranych edycji. Dopiero ostatni wyścig rozstrzygnął o wszystkim – podsumował Krzysztof Kowalski ze Stowarzyszenia Regatowego Delphia 24.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji sterników wraz z załogami zdobył Piotr Kowalewski (Alan Dąbrowski, Jerzy Domański, Aleksander Kowalewski, Dominik Rosiński, Rafał Trzciński). Drugi na podium był Marcin Pietrzak (Michał Buszmicz, Marcin Dembowski, Łukasz Goździk, Jacek Górecki, Cezary Jursza, Paweł Tokarczyk, Maciej Ziemski). Trzecie miejsce zajął Mariusz Trzciński z Chocolissimo Gang (Damian Dębicki, Paweł Kurzawa, Błażej Łukomski, Anna Węgrzynek, Bartosz Zachciał).

Kowalewski 2017

Oskroba 2017

– Zabrakło nas w regatach nad Soliną i musieliśmy gonić liderów klasyfikacji. Na szczęście zmiana jachtu w trakcie sezonu nie pokrzyżowała nam planów, wręcz przeciwnie – załoga wykazała determinację do samego końca. Wszystkim, którzy byli z nami na dobre i złe, bardzo dziękujemy. W sezonie 2018 razem z naszymi partnerami będziemy bronić pucharu. Dziękujemy wszystkim załogom za pasjonującą rywalizację fair play – mówił Piotr Kowalewski.

W klasyfikacji jachtów zwyciężył Marcin Pietrzak (Auto Podlasie), drugie miejsce zajął Mariusz Trzciński (Chocolissimo Gang), trzecie Michał Jabłoński (GTJ).