Magazyn Wiatr - portal żeglarzy i pasjonatów sportów wodnych

Głównym zwycięzcą regat Rolex Sydney – Hobart został jacht „Ichi Ban”. Polacy daleko…

• Kamil Kępski, fot. ROLEX / Studio Borlenghi
  • piątek, 29 grudnia 2017

Głównym zwycięzcą 73. edycji regat Rolex Sydney – Hobart (w czasie przeliczonym) został jacht „Ichi Ban” typu TP52, dowodzony przez Matta Allena. „Ichi Ban” był ósmym jachtem, który zameldował się na mecie wyścigu (czas bezwzględny: 01:19:10:20).

Jacht „Weddell”, na którym startowała polska załoga Przemysława Tarnackiego, dopłynął do metry regat Rolex Sydney – Hobart na 36 miejscu. Nasza ekipa żeglowała prawie trzy doby (czas zanotowany na mecie: 02:23:54:01). W rankingu IRC „Weddell” zajął 77 miejsce (sklasyfikowano 77 jednostek). W klasyfikacji IRC najszybszych łodzi (DIV 0) Polacy zajęli 13 lokatę (sklasyfikowano 13 jachtów). W rankingu ORCi „Weddell” na przedostatniej pozycji – zajął 48 miejsce. W rankingu ORCi DIV 1 „Weddell” jest na 16. miejscu (sklasyfikowano 16 jednostek). Dodać należy, że na pokładzie polskiego jachtu przeważali żeglarze amatorzy, dla których udział w tych niezwykłych regatach był przede wszystkim wielką przygodą i spełnieniem żeglarskich marzeń.