Magazyn Wiatr - portal żeglarzy i pasjonatów sportów wodnych

I etap Pucharu Polski w kitesurfingu

• Krzysztof Olejnik, Wiatr
  • wtorek, 22 maja 2012

W dniach 19-20 maja w Chałupach, na kempingu Chałupy III, odbył się I etap tegorocznego Pucharu Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup. Rozegrano obie z zaplanowanych konkurencji głównych – Freestyle oraz Race.

Frekwencja na pierwszych tegorocznych zawodach była naprawdę imponująca. Do konkurencji kitowych przystąpiło 41 zawodników i zawodniczek z całej Polski. We Freestyle w kategorii mężczyzn, po zaciętej walce z Markiem Rowińskim jr zwyciężył, od wielu lat niepokonany Victor Borsuk. W kategorii kobiet tym razem zwyciężyła Katarzyna Lange, pod nieobecność najlepszej polskiej kitesurferki Karoliny Winkowskiej. Karolina w tym czasie startowała w Pucharze Świata w Holandii, gdzie zdobyła III miejsce wśród kobiet.

W konkurencji Race w kategorii mężczyzn zwyciężył Tomasz Janiak, pokonując Błażeja Ożoga. Wśród kobiet w tej konkurencji zwyciężyła Agnieszka Grzymska. Nagrody pieniężne dla zawodników ufundowane zostały przez Forda, sponsora głównego, dodatkowo zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe od firmy North Kiteboarding i Ion.