Magazyn Wiatr - portal żeglarzy i pasjonatów sportów wodnych

Polacy na drugim miejscu w regatach Farr 40

• Krzysztof Olejnik, Wiatr
  • niedziela, 20 czerwca 2010

Załoga Tarnacki Yacht Racing wchodząca w skład Zall Sailing Team zajęła drugie miejsce w zakończonych wczoraj regatach flotowych w Istambule. Ekipa startowała na jachcie klasy Farr 40. Zwyciężyła nieznacznie załoga Provezza Sailing Team.

Zall Saling Team to nowy projekt żeglarski, do którego zaproszona została załoga Tarnacki Yacht Racing. Jego założeniem jest stworzenie załogi zdolnej osiągać wysokie lokaty w prestiżowych regatach żeglarskich na świecie. W tym roku plany przewidują starty w cyklu regat w klasie Farr 40 i IRC w Turcji. W przyszłym roku udział w prestiżowym cyklu mistrzostw Świata Rolex Farr 40 World Championship oraz w cyklu RC 44.

To trzeci start załogi w regatach w Turcji. Po kolejnych optymalizacjach technicznych jachtu oraz wymianie kilku członków załogi wczorajsze żeglowanie wyglądało już dużo lepiej niż 3 tygodnie temu. Polacy zajęli w obu wyścigach drugie miejsce ulegając głównym i bardziej jeszcze doświadczonym konkurentom o 12 i 8 sekund na mecie. Pierwszy wyścig Zall prowadził przez niemal całą jego długość aby ulec konkurentom tuż przed samą metą. Załogę cieszy coraz lepsza prędkość jachtu i praca załogi na manewrach.

Załogę jachtu Farr 40 stanowi 10 osób. Polakom powierzono kluczowe stanowiska na pokładzie. Przemysław Tarnacki jest taktykiem, Łukasz Wosiński trymerem a Marcin Banaszek dziobowym.

Kolejna start Polaków w Istambule już za tydzień.