Magazyn Wiatr - portal żeglarzy i pasjonatów sportów wodnych

„Szczecin na zawsze w moim sercu”. Agnieszka Skrzypulec, medalistka igrzysk w Tokio, wykuła srebro nad Odrą

  • Magazyn „Wiatr”, fot. Sailing Energy
  • czwartek, 12 sierpnia 2021

© Sailing Energy / World Sailing

Agnieszka Skrzypulec za sterem (SEJK Pogoń Szczecin) i Jola Ogar w załodze (Wiking Toruń) wywalczyły dla Polski srebrny medal w regatach olimpijskich klasy 470. – To największy sukces w historii zachodniopomorskiego żeglarstwa sportowego – mówi trener Robert Siluk z Pogoni Szczecin. – Dotąd nasze miasto miało czterech reprezentantów na igrzyskach: Jana Bartosika w klasie Soling (1980), Macieja Grabowskiego w klasie Laser (2008), Kacpra Ziemińskiego w klasie Laser (2012 i 2016) oraz Agnieszkę Skrzypulec w klasie 470 (2012 i 2016). Nigdy jednak żaden nasz zawodnik nie stanął na podium najważniejszej imprezy sportowej. Agnieszce udało się to w trzecim olimpijskim starcie.

– Całe moje żeglarskie życie, od dziecka stawiającego pierwsze kroki w klasie Optimist, przez sterniczkę w klasie Laser 4.7, aż po olimpijską siedemdziesiątkę, spędziłam w moim rodzinnym Szczecinie. Nie raz otrzymywałam propozycję, by zmienić klubowe barwy i miasto, ale nigdy nie brałam tych ofert pod rozwagę. Jestem mocno związana z miastem, tu mam rodzinę i przyjaciół, więc także dziś moje dalsze losy – sportowe i zawodowe – chcę związać ze Szczecinem – mówi Agnieszka Skrzypulec, która niedawno została także magistrem inżynierem budownictwa na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym.

– Mam nadzieję, że wszystkie moje sukcesy, zwieńczone olimpijskim trofeum, będą inspiracją dla kolejnych pokoleń żeglarzy. A także najlepszym dowodem na to, że można rozpocząć przygodę z żeglarstwem nad Odrą oraz na wodach jeziora Dąbie, by po latach dotrzeć na olimpijskie podium. W tej chwili chcę znaleźć czas na odpoczynek. Za jakiś czas usiądziemy do rozmów, by wspólnie z ekipą zastanowić się, co dalej z naszą karierą żeglarską. Cokolwiek postanowimy, Szczecin będzie płynąć z nami.

Wiatr portal dla żeglarzy

Witamy na portalu Wiatr.pl

Zaloguj się i odkryj nowe możliwości