Magazyn Wiatr - portal żeglarzy i pasjonatów sportów wodnych

Laser Europa Cup w Pucku

• Krzysztof Olejnik, Wiatr
  • poniedziałek, 30 sierpnia 2010

W niedzielę zakończono w Pucku Puchar Europy klasy Laser. Na zatoce rozegrano osiem wyścigów.

Na największym, olimpijskim Laserze najlepiej żeglował Patryk Piasecki. Nasz reprezentant zaczął regaty od falstartu, ale później wygrywał bieg za biegiem, ani razy nie wypadł poza czołową trójkę i zwyciężył zdecydowanie. Trzecie miejsce w tej klasie zajął Mateusz Hanke. A wśród zawodników do lat 19 oraz do lat 21 triumfował Jakub Marciniak. Na mniejszym Laserze Radialu Polacy również żeglowali w czołówce stawki. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce wywalczył Rafał Milczarczyk. A wśród pań drugą pozycję zajęła Natalia Szymczyk. A na Laserze 4.7, na którym żeglują najmłodsi zawodnicy, wśród chłopców wygrał Jakub Rosłoń, a drugi był Maciej Sapiejka. W grupie dziewcząt regaty wygrała Paulina Czubachowska, która niedawno, na mistrzostwach Europy w tej konkurencji rozegranych we Francji, wywalczyła wysokie, szóste miejsce.     WYNIKI