Magazyn Wiatr - portal żeglarzy i pasjonatów sportów wodnych

Mistrzostwa Polski Katamaranów w klasach Open, Topcat K2 i A class rozegrano w Sopocie

• UKS Navigo, fot. Rafał Czepułkowski / FotoSur
  • wtorek, 25 sierpnia 2020

Mistrzostwa Polski Katamaranów w klasach Open, Topcat K2 i A class rozegrano w Sopocie w dniach od 21 do 23 sierpnia. Na starcie stanęło 50 jednostek z Polski, Czech i Niemiec. Zawodnicy zmierzyli się z bardzo wymagającymi warunkami wiatrowymi.

Przez pierwsze dwa dni było mało wiatru, ze szkwałami z różnych kierunków. Aż trzy wyścigi zostały przerwane, ponieważ zdarzały się momenty pełnej flauty. Zawodnicy, którzy zajmowali w tych dniach wysokie lokaty, wykazali się bardzo dużą czujnością, rozpoznając z której strony przyjdzie wiatr i zmiana.

Na niedzielę zaplanowano cztery wyścigi. Wiatr dopisał i wszystkie starty zostały przeprowadzone. Wiało od brzegu i przychodziły silne szkwały do 20 węzłów. Akwen był zupełnie płaski i katamarany osiągały maksymalne prędkości – czasem nawet do 30 węzłów. Nie obyło się bez spektakularnych wywrotek, na szczęście bez konsekwencji dla zdrowia i sprzętu zawodników.
Regaty zaliczane były do Pucharu Polski. Organizator: Uczniowski Klub Sportowy Navigo. Patronat: Miasto Sopotu.