Magazyn Wiatr - portal żeglarzy i pasjonatów sportów wodnych

Polacy znów na drugiej pozycji w Turcji

• Krzysztof Olejnik, Wiatr
  • poniedziałek, 28 czerwca 2010

Podobnie jak w zeszłym tygodniu załoga Tarnacki Yacht Racing, wchodząca w skład Zall Sailing Team, zajęła drugie miejsce w zakończonych wczoraj regatach flotowych w Istambule. Ekipa startowała na jachcie klasy Farr 40. Zwyciężyła ponownie załoga Provezza Sailing Team.

Zall Saling Team to nowy projekt żeglarski, do którego zaproszona została załoga Tarnacki Yacht Racing. Jego założeniem jest stworzenie załogi zdolnej osiągać wysokie lokaty w prestiżowych regatach żeglarskich na świecie. W tym roku plany przewidują starty w cyklu regat w klasie Farr 40 i IRC w Turcji. W przyszłym roku udział w prestiżowym cyklu mistrzostw Świata Rolex Farr 40 World Championship oraz w cyklu RC 44.

To czwarty start załogi w regatach w Turcji. Obecne regaty składały się z dwóch wyścigów krótkich i jednego długodystansowego na trasie wokół Wysp Książęcych. Polacy zajęli w nich odpowiednio miejsca 3, 2, 2. Regaty rozegrano przy bardzo słabym wietrze oscylującym najczęściej w okolicach 6 węzłów i słonecznej pogodzie.

Załogę jachtu Farr 40 stanowi 10 osób. Polakom powierzono kluczowe stanowiska na pokładzie. Przemysław Tarnacki był w ten wekend trymerem grota, Łukasz Wosiński trymerem żagli przednich, a Marcin Banaszek dziobowym.

Kolejny start Polaków w w ramach programu Zall Sailing Team za cztery tygodnie w Cesme – kurorcie położonym nad Morzem Śródziemnym.