Magazyn Wiatr - portal żeglarzy i pasjonatów sportów wodnych

Puchar Świata w Hyères. Klepacka i Myszka wracają z medalami

• Magazyn Wiatr, fot. Jesus Renedo, Pedro Martinez / Sailing Energy / World Sailing
  • poniedziałek, 1 maja 2017

The 2017 World Cup Series in Hyères, France from 23-30 April will welcome over 540 sailors from 52 nations racing across the ten Olympic events as well as Open Kiteboarding and the 2.4 Norlin OD, a Para World Sailing event. @Jesus Renedo / Sailing Energy / World Sailing

Złoto Zofii Klepackiej i srebro Piotra Myszki (klasa RS:X) to najlepsze wyniku polskich żeglarzy w regatach Pucharu Świata w Hyères. Dobrze spisali się także Agata Barwińska (piąta lokata w klasie Laser Radial) oraz Piotr Kula (szósty na finnie). Niezłą formę na początku sezonu zaprezentowały załogi z klasy 49er – Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki zajęli ósme miejsce, a Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński, nasi olimpijczycy z Rio de Janeiro, ukończyli regaty na dziewiątej pozycji. Polskich reprezentantów zabrakło aż w sześciu konkurencjach, między innymi w klasach 470 i Laser Standard.

Zofia Klepacka nie wygrała w Hyères ani jednego wyścigu, ale od początku żeglowała w ścisłej czołówce i szybko objęła pewne prowadzenie. Trzykrotnie kończyła biegi na drugiej pozycji i trzy razy na trzeciej (także w wyścigu medalowym). Chinka Yunxiu Lu zajęła w łącznej klasyfikacji drugą lokatę, tracąc do Polki aż 23 punkty. Brąz wywalczyła reprezentantka Izraela Noga Geller.

Piotr Myszka zwyciężył w dwóch startach i raz był drugi, ale zajmował także pozycje poza czołową dziesiątką. Do Francuza Louisa Giarda, który na swoim akwenie wywalczył złoto, Polak stracił 15 punktów. Trzecie miejsce zajął Holender Kiran Badloe.