Regaty Koronowo Cup zakończone

• Krzysztof Olejnik, Wiatr
  • poniedziałek, 28 maja 2012

Koronowo Cup zakończone

Na Zalewie Koronowskim odbyły się regaty żeglarskie inaugurujące sezon PPJK. Nie zabrakło sportowej rywalizacji na wysokim poziomie, dobrej zabawy na brzegu, dużej frekwencji przyjezdnych załóg. Głównym sponsorem regat było miasto i gmina Koronowo.

Regaty o nazwie Puchar Zalewu Koronowskiego Koronowo Cup III Mistrzostwa Polski Omeg Klasycznych tradycyjnie rozpoczęły cykl zmagań Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Organizatorami imprezy byli Stowarzyszenie Przyjaciele-Sportu, Przystań Tazbirowo, która była portem regat oraz LGD „Trzy Doliny”. Sędzią głównym zawodów była Józefa Ogrodnik. Zgłoszenia do regat zakończono w sobotę rano (52 jednostek w 6 klasach). Rozpoczęcie i zakończenie regat poprowadził Prezes Stowarzyszenia Przyjaciele-Sportu Arkadiusz Jankowski , właściciele przystani Tazbirowo Michał oraz Wiesław Tazbir w asyście reprezentantów sponsorów oraz zaproszonych gości.
W pierwszym dniu, przy zmiennym wietrze, który wymagał od zawodników skupienia, udało się rozegrać 4 wyścigi. Sędzia zdecydował o startach zawodników w 3 grupach. Jako pierwsi popłynęli Żagle 500 oraz debiutująca Nautica 450, druga grupa to T2 i T3, ostatni startowali T1 z omegą klasyczną. Wieczorem organizatorzy przygotowali biesiadę żeglarską, na której można było posłuchać koncertów dwóch zespołów muzycznych. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Niedzielny poranek to deficyt wiatru i ponad godzinne odroczenie zaplanowanych biegów. Udało się jednak zorganizować dwa krótsze wyścigi, które wyłoniły zwycięzców regat. W T1 wygrał Andrzej Kęder, drugi był Romuald Knasiecki, a trzeci Maciej Grodzki. W klasie T2 bezapelacyjnie zwyciężył Tomasz Szychowiak, przed Łukaszem Dziewięckim i Zbigniewem Czoczysem. Klasa T3 to trzecie z rzędu zdecydowane zwycięstwo Macieja Lunitza, drugi – Andrzej Skoczylas, trzeci – Łukasz Pater. Klasę Nautica 450 wygrał Artur Ćwikliński, który pokonał Dorotę Dajkowską, jako trzeci regaty ukończył Jarosław Wróblewski. W Żagle 500 królował Piotr Adamowicz, drugi był Maciej Bufal, a trzeci Jan Majko. W klasie Omega Klasyczna trzeci raz z rzędu wygrał Grzegorz Bitner, który został jednocześnie Mistrzem Polski na ten rok, drugi był Mariusz Kaźmierczak, a trzeci Bogusław Komorowski.
Zawodnicy z pierwszych trzech miejsc otrzymali puchary, medale oraz nagrody pieniężne w wysokości 1000, 500 i 250 zł. Z pośród wszystkich startujących załóg organizator rozlosował 38 zestawów nagród, które wręczał reprezentant głównego sponsora regat Stanisław Gliszczyński, burmistrz miasta i gminy Koronowo.

WYNIKI – LINK

Sponsorzy: Yachtclick, Art-Kor Arkadiusz Dudziak, Idea TFI, LKW Serwis, Raitech, Sichert, Anka S.C, Crewsaver, Miasto Bydgoszcz, Starostwo Powiatowe Bydgoszcz, Ziembud, Auto-Rafmar, Alfa, Carline, Cartur, Graft, Wilhelm, Racing Kamat, Mixmedia, Sailmedia, Mebleolubinski.pl, Port Lotniczy Bydgoszcz, Navigacje.pl, Gal-Tek, Adventure s.c, Ludatec, Szopeneria. Patronat medialny: Żagle, Radio PIK, TVP Bydgoszcz oraz Gazeta Pomorska. Galeria zdjęć znajduje się na Facebooku.