Telefonica szybsza o minutę i 57 sekund
Zespół Telefonica wygrał drugi etap oceaniczny Volvo Ocean Race. Hiszpanie wyprzedzili na mecie jacht Camper zaledwie o minutę i 57 sekund. Telefonica umocniła się na pozycji lidera regat.

Na drugim miejscu dopłynęli Amerykanie z teamu Puma, a dopiero na czwartym Francuzi z Groupamy. Piątą lokatę zajął zespół Abu Dhabi Ocean Racing. Chiński jacht „Sanya” z powodów usterek technicznych znów zawinął do portu w trakcie wyścigu i po raz drugi nie ukończył oceanicznego etapu.
W klasyfikacji generalnej Volvo Ocean Race prowadzi zdecydowanie Telefonica (61 punktów). Na drugim miejscu jest załoga Camper (54), na trzecim Groupama (36), na czwartym Puma (25), a na piątym Abu Dhami (17). Stawkę zamyka pechowy team Sanya (4).
W drugim etapie oceanicznym wszystkie jachty dotarły do „bezpiecznego portu”, który został utajniony z uwagi na zagrożenie atakami pirackimi w tym rejonie. Teraz wszystkie jachty zostaną przetransportowane statkiem do Abu Dhabi, gdzie rozegrają drugą część etapu.
|
ETAP 2
|
TOTAL
|
|||
|
1
|
Team Telefónica
|
24
|
61
|
|
|
2
|
CAMPER with Emirates Team NZ
|
20
|
54
|
|
|
3
|
Groupama Sailing Team
|
12
|
36
|
|
|
4
|
PUMA Ocean Racing by BERG
|
16
|
25
|
|
|
5
|
Abu Dhabi Ocean Racing
|
8
|
17
|
|
|
6
|
Team Sanya
|
–
|
4
|
|

Fot. PAUL TODD/Volvo Ocean Race
Nick Dana/Abu Dhabi Ocean Racing
Diego Fructuoso/Team Telefonica/Volvo Ocean Race



