ŻEGLARZ ROKU 2020

Plebiscyt magazynu „Wiatr”

Partnerzy Plebiscytu
  • PARKER
  • Aftershokz
  • Yema
  • Paul Hewitt
  • Code Zero

Głosowanie zostało zakończone

Yema
AfterShokz

Nagrody dla żeglarzy nominowanych w plebiscycie magazynu „Wiatr”

W konkursie Żeglarz Roku Magazynu „Wiatr” wybieramy żeglarza, którego dokonania wzbudziły największy podziw i uznanie czytelników. Początek internetowego głosowania w piątek 18 grudnia, zakończenie – w piątek 12 lutego o godz. 22.00. Głosujemy w aplikacji internetowej wiatr.pl/konkurs przygotowanej na komputery, tablety i smartfony. Głosować można raz w każdej dobie (czas warszawski, od godz. 00:00 do godz. 24:00). Każdy głos musi być potwierdzony przez e-mail lub konto na Facebooku. Wyniki będą ogłoszone na portalu www.wiatr.pl oraz na łamach „Wiatru”. Przedstawiamy nagrody dla nominowanych żeglarzy przygotowane przez naszych partnerów.

Zwycięzca plebiscytu otrzyma zegarek Superman Heritage marki Yema oraz kamizelkę ratunkową brytyjskiej marki ISP. Zdobywcy kolejnych miejsc w plebiscytowym rankingu otrzymają zegarki Tide Runner marki Paul Hewitt. Wszyscy nominowani żeglarze otrzymają również sportowe słuchawki Aeropex marki AfterShokz z technologią przewodnictwa kostnego oraz eleganckie i praktyczne torby z tkanin dakronowych marki Code Zero. Zegarki ufundowała firma Hashtag, słuchawki – Freeway OMT, kamizelkę – stocznia Parker Poland, a torby – firma Code Zero.

ZEGAREK SUPERMAN HERITAGE BLUE FRANCUSKIEJ MARKI YEMA

Oto zegarek Żeglarza Roku! Superman Heritage Blue to dzieło francuskiej marki Yema. Zegarek poradzi sobie w każdej sytuacji na lądzie, na jachcie i pod wodą (wodoszczelność 30 ATM). Został wyposażony w mechanizm o automatycznym naciągu, więc nawet w trakcie najdłuższych rejsów zawsze wskaże dokładną godzinę. Wskazówki oraz indeksy godzin pokryto grubą warstwą luminescencyjnej farby SuperLuminova, więc tarcza jest czytelna także w nocy. Na uwagę zasługuje opatentowany system blokowania obrotowego pierścienia tarczy (bezel), który pierwotnie stworzono na potrzeby nurków – dziś może służyć do mierzenia krótkich odcinków czasu. Całość dopełnia komfortowa bransoleta z zabezpieczeniem zapięcia i dodatkową przedłużką ułatwiającą zapięcie zegarka na przykład na piance do nurkowania. Zamawiając Superman Heritage Blue, możemy wybrać średnicę koperty (39 mm lub 41 mm).

Manufaktura Yema powstała w 1948 roku w Morteau na środkowym wschodzie Francji. Projektując nowe modele, marka często sięga do swych kultowych zegarków sprzed lat, ale miłośnicy współczesnych trendów także znajdą coś dla siebie. Yema prowadzi też prace nad tworzeniem kolejnych autorskich mechanizmów. Polskim dystrybutorem zegarków marki Yema jest firma Hashtag. Więcej informacji na stronie internetowej www.timeandmore.pl.

ZEGARKI TIDE RUNNER MARKI PAUL HEWITT

Tide Runner to najnowsza kolekcja niemieckiej marki Paul Hewitt. Linię stworzono z myślą o wymagających miłośnikach żeglarstwa i sportów wodnych (wodoszczelność: 10 ATM). Na tarczach pojawiają się symbole kotwic, które pełnią też funkcje zapięć bransolet. Minimalistyczną kopertę (41 mm) wykonano ze stali szlachetnej (wykończenie w kolorze czarnym lub srebrnym). Uzupełnia ją obrotowy bezel, na który naniesiono wskazania pływów. Użytkownicy mogą wybrać pasek skórzany, kauczukowy lub bransoletę.

Paul Hewitt to marka mocno związana z morzem, oferująca zegarki wysokiej jakości, solidnie wykonane, o unikatowym stylu. Polskim dystrybutorem zegarków Paul Hewitt jest firma Hashtag. Więcej modeli na stronie internetowej www.timeandmore.pl.

KAMIZELKA RATUNKOWA ISP OD FIRMY PARKER POLAND

Pneumatyczną kamizelkę ratunkową ISP ufundowała firma Parker Poland www.parker.com.pl. Kamizelka wyposażona jest w nabój z CO₂, pas krocza i metalową klamrę. Oferowana jest w wersji manualnej (użytkownik uruchamia mechanizm napełniający kamizelkę) i automatycznej (zostaje uruchomiona po zanurzeniu w wodzie, ale użytkownik także sam może uruchomić mechanizm). Kamizelka obraca nieprzytomną osobę znajdującą się w wodzie twarzą do góry, uwalniając jej drogi oddechowe od wody i umożliwiając oddychanie. Manualna kamizelka ratunkowa ISP kosztuje 435 zł, automatyczna – 455 zł.

SPORTOWE SŁUCHAWKI AEROPEX MARKI AFTERSHOKZ

Aeropex to najlżejsze i najlepiej dopasowane słuchawki z technologią przewodnictwa kostnego (konstrukcja odsłaniająca ucho). Są eleganckie i wodoszczelne (klasa IP67). Producent zastosował nową technologię Premium Pitch 2.0+ oraz zmienił kąt nachylenia przetworników o 30 stopni. Dzięki temu zmniejszono wibracje i wagę słuchawek, równocześnie poprawiając jakość dźwięku i zakres basów.

    

Słuchawki Aeropex, podobnie jak inne modele marki AfterShokz dostępne na stronie sklepu www.Aftershokz.pl, dostarczają dźwięk wprost do ucha wewnętrznego za pomocą kości policzkowych, które pełnią funkcję rezonatora dźwięku (zjawisko to nazywane jest przewodzeniem kostnym). Słuchawki w bardzo niewielkim stopniu wykorzystują błonę bębenkową do transmisji dźwięku, więc nie musimy ich wkładać do kanałów usznych – drgania powodują, że dźwięk jest przekazywany bezpośrednio do ucha wewnętrznego. Ta całkowicie bezpieczna metoda od lat jest wykorzystywana w aparatach dla osób słabosłyszących. Co ważne, słuchawki z przewodnictwem kostnym nie zasłaniają ucha, więc nie jesteśmy odcięci od otaczającego nas świata i bodźców, które pojawiają się wokół nas. Na przykład od dźwięków dochodzących na jezdni, chodniku lub alejce rowerowej w parku. Ma to duży wpływ na wygodę i bezpieczeństwo użytkowników. Poza tym, po dłuższym używaniu słuchawek, nie doznajemy uczucia ucisku, które często nam towarzyszy z tradycyjnymi dousznymi i kanałowymi słuchawkami.

Słuchawki marki AfterShokz nie mają przewodów – ze źródłem dźwięku, na przykład z telefonem, łączą się przez bluetooth. Wyjątkiem jest model Xtrainerz przeznaczony do pływania w basenie, jeziorze lub w morzu – zamiast technologii bluetooth, ma wbudowany odtwarzacz MP3 z pamięcią 4GB. Słuchawki dostępne są w kilku ciekawych kolorach, dobrze przylegają do głowy i nie przesuwają się podczas intensywnego ruchu. Słuchając muzyki, możemy jednocześnie rozmawiać i odbierać telefon. A jeśli zechcemy się odciąć od zewnętrznych bodźców, zawsze możemy skorzystać z dousznych stoperów i zmienić ustawienie equalizera w celu optymalizacji dźwięku. Więcej o słuchawkach marki AfterShokz na stronie internetowej www.aftershokz.pl. W zakładce Przetestuj znajdziecie spis sklepów stacjonarnych, w których będziecie mogli przetestować wybrane modele. Dystrybutorem słuchawek jest firma Freeway OMT.

KOLEKCJA RE-SAILCLING, CZYLI TORBY CODE ZERO Z UŻYWANYCH ŻAGLI

    

Polska firma Code Zero, specjalizująca się w ręcznej produkcji toreb i plecaków z tkanin dakronowych, prezentuje kolekcję Re-Sailcling obejmującą produkty wykonane z używanych żagli. W sklepie internetowym www.codezero.pl odszukajcie zakładkę Produkty i wybierzcie podstronę Re-Sailcling – są tam wszystkie aktualnie dostępne torby, kosmetyczki, plecaki miejskie, plecaki na laptopy, a także poręczne i pojemne torby na zakupy. Każdy produkt jest niepowtarzalnym egzemplarzem – gdy finalizujemy zakup, znika z oferty i ustępuje miejsca kolejnemu.

  

Co ciekawe, każdy produkt z kolekcji Re -Sailcling ma odpowiedni certyfikat informujący o historii żagla, z którego został wykonany. Zawiera nazwę lub typ jachtu oraz informację o rodzaju żagla. Jeśli trafi nam się materiał ze znanej jednostki, po zakupie możemy prześledzić jej historię w internecie. W kolekcji pojawiały się produkty wykonane z żagli takich jachtów, jak „Gemini 3” Romana Paszke, czy „Hugo Boss” Alexa Thomsona. – Często wykorzystujemy żagle regatowe, na których były umieszczone reklamy sponsorów regat lub załóg. Dlatego na produktach pojawiają się unikatowe kształty i zestawy kolorystyczne. W tej sekcji proponujemy nie tylko znane modele toreb i plecaków, ale także nowości, ostatnio na przykład torbę Morka, która dzięki regulowanej długości rączek może być noszona na wiele sposobów: na ramieniu, na skos lub na plecach – mówi Marcin Matla z Code Zero.

Z bogatej kolekcji polecamy także duże owalne torby Mistral oraz siostrzane prostokątne, z dodatkowymi bocznymi kieszeniami, torby Pampero. Świetnie się sprawdzają także torby-plecaki, zarówno mniejsze miejskie Juka i Solano, jak i większe lotnicze Oroshi, które w wielu liniach nadają się na bagaż podręczny. W ofercie znajdziecie także worki żeglarskie, lekkie siatki na zakupy z materiałów spinakerowych, torby plażowe, portfele, nerki, teczki oraz pokrowce na marynarki.

Firma powstała w 2012 roku. Niewielka sopocka pracownia zdobyła uznanie klientów i zagraniczne rynki. Code Zero wykorzystuje również nowe tkaniny oraz materiały laminatowe z nowoczesnych żagli. Dominuje sprzedaż internetowa na stronie www.codezero.pl, ale marka obecna jest także w tradycyjnych sklepach: Wind (Gdańsk, ul. Szafarnia 11U/16), Sailing Machine (sezonowo: Mikołajki), Sztorm Grupa (Warszawa, ul. Fosa 30), Halina Surf (sezonowo: Jastarnia) oraz w firmowym sklepie Code Zero (Sopot, ul. Monte Casino 10).

   

Zapraszamy na stronę www.codezero.pl. W sklepie internetowym dostępne są między innymi plecaki: mały podróżny (pojemność: 32 l), duży podróżny (44 l), są także plecaki miejskie.

         

Sprawdzone fasony toreb i plecaków powstają także z bardzo wytrzymałego laminatu Lite Skin.

   

 

 

Reklama
AfterShokz
Code Zero
Yema
Paul Hewitt