ŻEGLARZ ROKU 2018

Plebiscyt magazynu „Wiatr”

Do końca głosowania pozostało: 8 dni. Głosować można raz w każdej dobie.

Punt
Solmarina

Głosowanie na Żeglarza Roku 2018

Zofia Klepacka

Potwierdzanie przez Facebooka

Zaloguj przez Facebook

Jeśli masz konto na Facebooku, kliknij powyżej, by oddać głos.
Zaakceptuj uprawnienia i zaloguj się do Facebooka.

Potwierdzanie przez E-mail

Wpisz adres e-mail i wyślij. Otrzymasz wiadomość z odnośnikiem do głosowania.

Zamknij

Zdobytch głosów 0.3%

głosuj

Głosować można raz w każdej dobie do 31 stycznia 2018 roku.

Zofia Klepacka

Nominacja za mistrzostwo Europy w olimpijskiej klasie RS:X.

Fot. Robert Hajduk / ShutterSail.com

Zofia Klepacka obroniła w Sopocie tytuł mistrzyni Europy w olimpijskiej klasie RS:X. To już trzecie złoto Zofii wywalczone podczas mistrzostw kontynentu (wcześniej wygrywała w 2011 i 2017 roku). Na dodatek Polka była pewna zwycięstwa już dzień przed ostatnim wyścigiem. – Jeszcze nigdy nie wygrałam regat tej rangi w taki sposób – mówiła. – Niezbyt dobrze zaczęłam. W pierwszym wyścigu zajęłam dopiero 27. miejsce. Jednak nigdy się nie poddaję. Nawet gdy idzie gorzej, zawsze walczę do końca. W wyścigu medalowym postanowiłam nie przeszkadzać pozostałym zawodniczkom, które walczyły o czołowe miejsca. Wystartowałam spokojnie na lewym halsie. Najbardziej interesująca była rywalizacja o srebrny medal pomiędzy Rosjanką Stefanią Elfutiną a Brytyjką Emmą Wilson. Reprezentantka Rosji okazała się lepsza w tym wyścigu i stanęła na drugim stopniu podium – relacjonowała Polka.

W minionym sezonie Zofia Klepacka wygrała regaty Pucharu Świata w Hyères. Zwyciężyła w regatach Pucharu Europy w Medemblik. Była piąta w PŚ w Marsylii. Na mistrzostwach świata klas olimpijskich w duńskim Aarhus zajęła piąte miejsce i wywalczyła dla Polski kwalifikację na igrzyska w Tokio. A pod koniec sezonu zdobyła złoty medal mistrzostw Polski.

Tuż po ostatnich zawodach, Zofia rozpoczęła operację Mont Everest. Skorzystała z zaproszenia Janusza Kalinowskiego i wyjechała na trzytygodniową wyprawę Polskie Himalaje 2018. Cały projekt obejmował supermaraton w Katmandu i trekking do bazy pod Everestem. – To była moja pielgrzymka – mówi Zofia. – Dziękowałam Bogu za dotychczasową karierę i sportowe sukcesy. Poznałam, jak się czuje człowiek na wysokości 5300 metrów nad poziomem morza i choć trochę zrozumiałam z jakim bólem zmagają się w górach himalaiści.

Reklama
Spinnaker
GoPro
Code Zero