Magazyn Wiatr - portal żeglarzy i pasjonatów sportów wodnych

Szwajcar Eric Monnin najlepszy w Sopocie

• Krzysztof Olejnik, Wiatr
  • niedziela, 15 sierpnia 2010

Szwajcar Eric Monnin został zwycięzcą tegorocznych regat Sopot Match Race. W finałowym pojedynku pokonał Przemysława Tarnackiego 2:0.

Sopot Match Race 2010 za nami. W dzisiejszych półfinałowych i finałowych pojedynkach zmierzyli się najlepsi zawodnicy tegorocznych regat. Skład półfinałowej czwórki nie był zaskoczeniem: do tego etapu awansowali faworyci imprezy. Zaskoczeniem jest natomiast zwycięstwo Szwajcara Monnina, który wszedł do półfinału z najmniejszą liczbą punktów. W pierwszym pojedynki Monnin pokonał team Karola Jabłońskiego 1:0. W drugim pojedynku półfinałowym zmierzyli się Tarnacki i Morvan. Polak okazał się lepszy (1:0) i to on walczył z Monninem o tytuł mistrza. Ostatecznie zakończył regaty na drugiej pozycji. Jabłoński przegrał z Morvanem Mały Finał (1:2) i zakończył imprezę na czwartej pozycji.