Magazyn Wiatr - portal żeglarzy i pasjonatów sportów wodnych

Złoto MŚ klasy 470 dla Agnieszki Skrzypulec i Irminy Mrózek-Gliszczynskiej

• Magazyn Wiatr / fot. Nikos Alevromytis
  • poniedziałek, 17 lipca 2017

Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczynska zdobyły w Grecji złoty medal mistrzostw świata klasy 470. To największy sukces polskiego żeglarstwa w tej konkurencji i oczywiście pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach świata klasy 470. Nasze dziewczyny pędzą, jak burza. Kilka tygodni wcześniej, podczas mistrzostw Europy rozegranych u wybrzeży Monako, Agnieszka wywalczyła brązowy medal wspólnie z Jolą Ogar. Jeszcze kilka lat temu o takich sukcesach w klasie 470 nawet nam się nie śniło… Srebro wywalczyły Brytyjki Hannah Mills i Eilidh Mcintyre, a brąz Słowenki Tina Mrak i Veronika Macarol.

W Grecji nasza załoga od początku regat żeglowała bardzo równo – dziewczyny we wszystkich biegach kwalifikacyjnych zajmowały miejsca trzecie lub drugie. Już po trzecim dniu zmagań objęły prowadzenie. W wyścigach finałowych nie było gorzej, tylko raz zanurkowały na pozycję 19. Przed ostatnim startem miały zagwarantowany srebro. Medal race, w którym rywalizowało dziesięć najlepszych załóg, Polki ukończyły na siódmej pozycji. To wystarczyło, by sięgnąć po złoto.