Magazyn Wiatr - portal żeglarzy i pasjonatów sportów wodnych

Zofia Klepacka zdobyła złoty medal mistrzostw Europy klasy RS:X. Polka miała doskonały finisz

• Magazyn Wiatr, fot. Robert Hajduk / ShutterSail.com
  • poniedziałek, 15 maja 2017

Zofia Klepacka zdobyła złoty medal mistrzostw Europy klasy RS:X. Zawody rozegrano w Marsylii. Polka miała doskonały finisz – zwyciężyła w ostatnim wyścigu finałowym, wyprzedzając w klasyfikacji łącznej Rosjankę Stefanię Elfutinę oraz reprezentantkę Hongkongu Hei Man Chan (trzecią zawodniczką Europy została Włoszka Flavia Tartaglini). Zgodnie z nową formułą regat testowaną we Francji, właśnie ten jeden wyścig, w którym uczestniczyło 12 najlepszych zawodniczek, decydował o końcowych wynikach w czołówce i przyznaniu medali. Doskonale żeglowała także Maja Dziarnowska, która prawie we wszystkich startach zajmowała bardzo wysokie lokaty i miała ogromne szanse na medalowy sukces. Niestety ostatni wyścig finałowy ukończyła na siódmym miejscu i właśnie tę pozycję zajęła w generalnej klasyfikacji regat (piąta lokata w mistrzostwach Europy). Czy to sprawiedliwe? Z pewnością działacze i sędziowie będą mieli nad czym się zastanawiać przed kolejnymi zmianami w regulaminach. W konkurencji panów najlepiej z naszych reprezentantów żeglował Paweł Tarnowski – zajął dziewiątą pozycję w regatach i ósmą w klasyfikacji mistrzostw kontynentu.