Magazyn Wiatr - portal żeglarzy i pasjonatów sportów wodnych

Baltic 500 Chalange. Polacy wygrali nieoficjalne mistrzostwa Niemiec załóg dwuosobowych

• Team Pneuma
  • poniedziałek, 31 lipca 2023

Andrzej Różycki i Tomasz Żukowski, członkowie polskiego zespołu Pneuma, wygrali prestiżowe regaty załóg dwuosobowych Baltic 500 Chalange rozgrywane na wodach cieśnin Wielki Bełt, Kattegat i Sund (trasa wiedzie dookoła duńskich wysp Zelandia i Anholt, ze startem i metą u wybrzeży Kilonii). Impreza jest uznawana za nieoficjalne mistrzostwa Niemiec w formule double handed. Klasyfikację prowadzono według przelicznika ORC Club. Polacy byli jedyną zagraniczną ekipą w stawce (nie licząc dwóch załóg szwedzkich, które nie ukończyły wyścigu). Pneuma to zespół nastawiony na udział w morskich regatach załóg dwuosobowych (zmiennikiem Tomasza Żukowskiego jest w ekipie Paweł Tryzna). W tym sezonie Polacy zgłosili się także do Rolex Fastnet Race (start przeprowadzono 22 lipca), planują też udział w mistrzostwach świata ORC double handed w Barcelonie (9 września).