Magazyn Wiatr - portal żeglarzy i pasjonatów sportów wodnych

III edycja Ford Kite Cup 2010

• Krzysztof Olejnik, Wiatr
  • piątek, 16 lipca 2010

W dniach 9 – 11 lipca w Łebie rozegrany został III etap zawodów w kitesurfingu Ford Kite Cup 2010 fueled by Burn.

Tym razem zgłoszeni zawodnicy i zawodniczki spotkali się w Łebie, aby tam zaprezentować swoje najlepsze triki we Freestyle. Była to główna konkurencja, oceniana według zasad obowiązujących na światowych zawodach PKRA. Prognozy wiatrowe nie napawały optymizmem, ale zdarzało się to już wcześniej, że przy słonecznej pogodzie i słabych podmuchach ze wschodu można było liczyć w Łebie na popołudniową bryzę. I dzięki tej bryzie drugiego dnia zawodów udało się rozegrać konkurencję Racing oraz najbardziej oczekiwany Freestyle. III etap Pucharu Polski niespodziewanie dla wszystkich wygrał zawodnik pochodzący z Grzybowa koło Kołobrzegu Marek Rowiński jr (NA ZDJĘCIU), detronizując tym samym niepokonanego od kilku lat Victora Borsuka – zeszłorocznego zdobywcę pucharu i trzykrotnego mistrza Polski. Ci dwaj zawodnicy spotkali się w finale Freestyle w kategorii mężczyzn. Znając swoje słabe i mocne strony, od początku starali się pokazywać swoje triki z jak największą mocą i wyeksponować swoje zalety. W bardzo wyrównanym pojedynku o zwycięstwie zadecydował jeden trik. Borsuk wykonał bardzo trudny technicznie front mobe to blind, ale niestety zrobił to poza strefą zawodów, więc nie został on zaliczony do punktacji. Ostatecznie sędziowie stosunkiem głosów 2:1 uznali za zwycięzcę tego finału Marka Rowińskiego jr. Rowiński po raz pierwszy wygrał zawody Pucharu Polski w kitesurfingu.