Ogłoszenie wyników konkurs Gdańskie Lwy Żeglarstwa 2020 przeprowadzono on-line

• Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego AZS w Gdańsku
  • sobota, 26 grudnia 2020

Rezultaty konkursu, w którym laureatów nominują i wybierają gdańskie kluby, ogłoszono 23 grudnia.

W kategorii Organizacja lub Wydarzenie Roku nagrodę otrzymał Gdański Klub Żeglarski, który w rywalizacji sportowej dzieci i młodzież zdobył 196 punktów, co dało mu trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej.

W kategorii Nadzieja Gdańskiego Żeglarstwa zwyciężyła Ewa Lewandowska (KS AZS AWFiS Gdańsk), brązowa medalistka mistrzostw Europy w klasie Optimist i zdobywczyni trzeciego miejsca w krajowym rankingu grupy A klasy (najlepsza z dziewcząt).

W kategorii Gdański Żeglarz Roku triumfował Krzysztof Małecki (pływa w zespole HRM Racing Team i reprezentuje YCG), zawodnik rywalizujący w match racingu na arenie polskiej i międzynarodowej. W zespole Łukasza Wosińskiego wywalczył mistrzostwo Polski. Z kolei funkcję sternika pełni w regatach Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej, gdzie po zaciętych bojach zdobył tytuł wicemistrza kraju i awans do Sailing Champions League 2021.

– Cieszę się, że wracamy do inicjatywy z 2018 roku i znów przyznajemy nagrody dla najlepszych wydarzeń i najlepszych żeglarzy związanych z Gdańskiem. Gratuluję nominowanym i zwycięzcom – mówił Adam Korol, dyrektor biura prezydenta miasta do spraw sportu. – W tym trudnym roku wysiłki i sukcesy naszych zawodników zasługują na wyjątkowe uznanie – dodał prezydent Piotr Borawski. Organizatorem wydarzenia, na zlecenie miasta, był Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego AZS w Gdańsku.