Magazyn Wiatr - portal żeglarzy i pasjonatów sportów wodnych

PPJK – Puchar Zalewu Koronowskiego

• Krzysztof Olejnik, Wiatr
  • poniedziałek, 23 maja 2011

Zawodnicy startujący w regatach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych rozpoczęli sezon. Wysoki poziom organizacyjny pierwszej imprezy sezonu zagwarantowali: Stowarzyszenie Wspierania Kultury Fizycznej „Przyjaciele Sportu” i Rodzinna Przystań Żeglarska „Tazbirowo”.

Regaty „Puchar Zalewu Koronowskiego, II Mistrzostwa Polski Omeg Klasycznych” odbyły się terminie 21-22 maja w miejscowości Romanowo nad Zalewem Koronowskim. Portem regat była Rodzinna Przystań Żeglarska „Tazbirowo”, głównym sponsorem i organizatorem Stowarzyszenie „Przyjaciele Sportu”.

Sobota rano przywitała nas gęstą mgłą i brakiem wiatru. Po zakończeniu wpisów do regat biuro odnotowało zgłoszenie 40 jachtów w 6 klasach T1,T2,T3, Żagle 500, Omega Klasyczna oraz Open. O godz. 13 udało się rozegrać pierwszy wyścig. Wspólnie wystartowały klasy T1,T3, Omega, Żagle 500 oraz Open. Jako druga grupa startowa najliczniejsza klasa T2. W pierwszym dniu rozegrano 4 biegi przy sile wiatru 1-4B. Na niedzielę sędzia zaplanował zorganizowanie 3 wyścigów. Pierwszy start odbył się zgodnie z komunikatem o godz. 10. Słabnący oraz często zmieniający kierunek wiatr pozwolił na rozegranie dwóch wyścigów, które wyłoniły zwycięzców w poszczególnych klasach.

Aż w trzech klasach zwyciężyli triumfatorzy zeszłorocznej edycji regat. W T2 zwyciężył Piotr Adamowicz, w T3 Maciej Lunitz, w klasie Omega Klasyczna Grzegorz Bitner, który jednocześnie został Mistrzem Polski tej klasy na rok 2011. W T1 najwyższy stopień podium zajął Marian Zieliński, a w Open Jacek Samsel.

Zawodnicy otrzymali Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody pieniężne w kwocie 1000 zł za I, 500 zł za II, 250 zł za III miejsce. Wśród załóg rozlosowano cenne nagrody rzeczowe, między innymi sprzęt komputerowy oraz odzież żeglarską, żadna z załóg nie odjechała z pustymi rękoma.