Magazyn Wiatr - portal żeglarzy i pasjonatów sportów wodnych

Tarnacki, Zajączkowski i Stańczyk z medalami

• Krzysztof Olejnik, Wiatr
  • niedziela, 8 sierpnia 2010

W zakończonych w Gdyni Mistrzostwach Polski w Match Racingu zwyciężyła załoga Tarnacki Yacht Racing w składzie: Przemysław Tarnacki (na zdjęciu), Łukasz Wosiński i Bartosz Bartnicki. Drugie miejsce zajęła załoga Tobiasza Zajączkowskiego, a trzecie – Marka Stańczyka.

Przez trzy dni regat 12 najlepszych polskich załóg rywalizowało w rundzie Round Robin (każdy z każdym) oraz w półfinałach i finałach. Regaty stały pod znakiem burzowej pogody, zmiennych warunków wietrznych i pięknej, słonecznej aury podczas niedzielnych finałów. Załoga Tarnacki Yacht Racing z bilansem w rundzie kwalifikacyjnej 7 zwycięstw i 4 porażki weszła do ćwierćfinałów z pozycji czwartej. W ćwierćfinałach pokonała załogę Katarzyny Pic 2-1, w półfniałach wygrała 2-0 z ekipą Marka Stańczyka, zaś w finale pokonała 3-0 załogę Tobiasza Zajączkowskiego. Regaty rozgrywane były na trzyosobowych jachtach klasy Skippi 650. Ekipę TYR reprezentowali: Przemysław Tarnacki (skipper), Łukasz Wosiński (trymer), Bartosz Bartnicki (dziobowy). Kolejny start zwycięzców w regatach match racingowych w Polsce już za tydzień, podczas prestiżowych regat Sopot Match Race 2010, przy sopockim molo.