Magazyn Wiatr - portal żeglarzy i pasjonatów sportów wodnych

W Pucku rozegrano Puchar PZŻ

• Krzysztof Olejnik, Wiatr
  • niedziela, 22 maja 2011

W Pucku rozegrano Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w klasach olimpijskich i klasie FD. W większości konkurencji dominowali faworyci.

W klasie Finn zwyciężył Rafał Szukiel (na zdjęciu), a drugi był Piotr Kula (startowało 14 jachtów). Na Laserze rywalizacja była niezwykle zacięta, a w czołówce różnice punktowe bardzo małe. Widać, że w tej klasie rywalizacja jest coraz ostrzejsza. Zwyciężył Patryk Piasecki, przed Wojciechem Zemke i Kacprem Ziemińskim (walczyło 24 zawodników). W klasie Laser Radial zwyciężyła Paulina Czubachowska, która doskonale wykorzystała słabsze wiatry. Marcin Rudawski, mistrz świata, zajął drugą pozycję. Trzecie miejsce dla Katarzyny Deberny (startowało 29 łódek). W klasie RS:X bezkonkurencyjny był mistrz świata Piotr Myszka. Wśród pań najszybciej żeglowała Agata Brygoła.